RAY-103-20.0(50)
Manufacturer Part Number:
RAY-103-20.0(50)
Manufacturer/Brand:
TE Connectivity Raychem Cable Protection
Part of Description:
GROUND BRAID TUBE 0.79"DIAX16.4'
Manufacturer :
Product Category :
Grounding Braid, Straps
Length :
16.4' (5.00m)
Material :
Copper, Nickel Plated
Number of Carriers :
48
Product Status :
Discontinued at Digi-Key
Size, Supplied :
0.787" (20.00mm) - Inner Dia
Thickness :
Type :
Tubular
Wire Gauge - Ends :
36 AWG