RAY-101-40.0(50)
- Manufacturer Part Number:
- RAY-101-40.0(50)
- Manufacturer/Brand:
- TE Connectivity Raychem Cable Protection
- Part of Description:
- GROUND BRAID TUBE 1.58"DIAX164'
- Manufacturer :
- Product Category :
- Grounding Braid, Straps
- Length :
- 164.0' (50.00m)
- Material :
- Copper, Tin Plated
- Number of Carriers :
- 48
- Product Status :
- Active
- Size, Supplied :
- 1.575" (40.00mm) - Inner Dia
- Thickness :
- Type :
- Tubular
- Wire Gauge - Ends :
- 32 AWG