RAY-103-7.5(100)
Manufacturer Part Number:
RAY-103-7.5(100)
Manufacturer/Brand:
TE Connectivity Aerospace Defense and Marine
Part of Description:
GROUND BRAID TUBE 0.3"DIAX16.4'
Stock Condition:
11
Manufacturer :
Product Category :
Grounding Braid, Straps
Length :
16.4' (5.00m)
Material :
Copper, Nickel Plated
Number of Carriers :
24
Product Status :
Active
Size, Supplied :
0.295" (7.50mm) - Inner Dia
Thickness :
Type :
Tubular
Wire Gauge - Ends :
36 AWG
International Shipping, on time,   every time.
Manufacturer related products
    SIGNAL MODULE 24 POS
    PCB MULTI-GIG T1 1" PW LG CHMF
    MULTIGIG RT T2 .8" BP H-LFT
    SIGNAL MODULE SOLDER
    CONN EDGE DUAL FMALE 86POS 0.156