FNPZR0010A
- Manufacturer Part Number:
- FNPZR0010A
- Manufacturer/Brand:
- VPG Foil
- Part of Description:
- RES SHUNT 0.001 OHM 0.05% 500W
- Manufacturer :
- VPG Foil
- Product Category :
- Specialized Resistors
- Applications :
- Composition :
- Metal Foil
- Impedance :
- Mounting Type :
- Chassis Mount
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Power (Watts) :
- 500W
- Product Status :
- Active
- Resistance :
- 1 mOhms
- Temperature Coefficient :
- ±1ppm/°C
- Tolerance :
- ±0.05%