FNPZR0100F
- Manufacturer Part Number:
- FNPZR0100F
- Part of Description:
- RESISTOR SHUNT 0.01 OHM 1% 500W
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Power (Watts) :
- 500W
- Resistance :
- 10 mOhms
- Temperature Coefficient :
- ±1ppm/°C
- Tolerance :
- ±1%