FNPZ5R000A
- Manufacturer Part Number:
- FNPZ5R000A
- Part of Description:
- RESISTOR SHUNT 5 OHM 0.05% 500W
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Power (Watts) :
- 500W
- Resistance :
- 5 Ohms
- Temperature Coefficient :
- ±1ppm/°C
- Tolerance :
- ±0.05%