FNPZR1000D
- Manufacturer Part Number:
- FNPZR1000D
- Part of Description:
- RES SHUNT 0.1 OHM 0.5% 500W
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Power (Watts) :
- 500W
- Resistance :
- 100 mOhms
- Temperature Coefficient :
- ±1ppm/°C
- Tolerance :
- ±0.5%