CAL45TB121K
- Номер детали производителя:
- CAL45TB121K
- Производитель/бренд:
- TAIYO YUDEN
- Часть описания:
- FIXED IND 120UH 490MA 1.6 OHM TH
- Производитель :
- TAIYO YUDEN
- Категория продукта :
- Фиксированные катушки индуктивности
- Current - Saturation (Isat) :
- 550mA
- Current Rating (Amps) :
- 490 mA
- DC Resistance (DCR) :
- 1.6Ohm Max
- Features :
- Frequency - Self Resonant :
- Height - Seated (Max) :
- Inductance :
- 120 µH
- Inductance Frequency - Test :
- 796 kHz
- Material - Core :
- Mounting Type :
- Through Hole
- Operating Temperature :
- -25°C ~ 105°C
- Package / Case :
- Axial
- Product Status :
- Obsolete
- Q @ Freq :
- Ratings :
- Shielding :
- Unshielded
- Size / Dimension :
- 0.173" Dia x 0.315" L (4.40mm x 8.00mm)
- Supplier Device Package :
- Tolerance :
- ±10%