MC20-1R0K-RC
- Номер детали производителя:
- MC20-1R0K-RC
- Часть описания:
- 1.0uH+/-10% Molded Chip Inductor
- Состояние запаса:
- 30
- Current Rating (Amps) :
- 400 mA
- DC Resistance (DCR) :
- 700mOhm Max
- Features :
- Frequency - Self Resonant :
- 120MHz
- Height - Seated (Max) :
- 0.098" (2.50mm)
- Inductance :
- 1 µH
- Inductance Frequency - Test :
- 7.96 MHz
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 125°C
- Q @ Freq :
- 30 @ 7.96MHz
- Size / Dimension :
- 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
- Supplier Device Package :
- Tolerance :
- ±10%