RB530SM-40FHT2R
Номер детали производителя:
RB530SM-40FHT2R
Часть описания:
DIODE SCHOTTKY 40V 100MA EMD2
Current - Average Rectified (Io) :
100mA
Current - Reverse Leakage @ Vr :
15 µA @ 40 V
Operating Temperature - Junction :
150°C (Max)
Package / Case :
SC-79, SOD-523
Speed :
Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed
Supplier Device Package :
EMD2
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) :
40 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
710 mV @ 100 mA