RB530SM-30T2R
Номер детали производителя:
RB530SM-30T2R
Производитель/бренд:
ROHM Semiconductor
Часть описания:
DIODE SCHOTTKY 30V 200MA EMD2
Производитель :
ROHM Semiconductor
Категория продукта :
Одиночные диоды
Capacitance @ Vr, F :
Current - Average Rectified (Io) :
200mA
Current - Reverse Leakage @ Vr :
500 nA @ 10 V
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature - Junction :
150°C (Max)
Package / Case :
SC-79, SOD-523
Product Status :
Active
Reverse Recovery Time (trr) :
Speed :
Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Supplier Device Package :
EMD2
Technology :
Schottky
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) :
30 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
450 mV @ 10 mA