RB530XNFHTR
Номер детали производителя:
RB530XNFHTR
Производитель/бренд:
ROHM Semiconductor
Часть описания:
ROHM'S SCHOTTKY BARRIER DIODES A
Состояние запаса:
320
Производитель :
ROHM Semiconductor
Категория продукта :
Диодные массивы
Current - Average Rectified (Io) (per Diode) :
100mA
Current - Reverse Leakage @ Vr :
1 µA @ 10 V
Diode Configuration :
3 Independent
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature - Junction :
125°C (Max)
Package / Case :
6-TSSOP, SC-88, SOT-363
Product Status :
Not For New Designs
Reverse Recovery Time (trr) :
Speed :
Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed
Supplier Device Package :
UMD6
Technology :
Schottky
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) :
30 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
530 mV @ 100 mA