RL110-181K-RC
- Номер детали производителя:
- RL110-181K-RC
- Производитель/бренд:
- Bourns, Inc.
- Часть описания:
- FIXED IND 180UH 1.3A 310 MOHM TH
- Производитель :
- Bourns, Inc.
- Категория продукта :
- Фиксированные катушки индуктивности
- Current - Saturation (Isat) :
- Current Rating (Amps) :
- 1.3 A
- DC Resistance (DCR) :
- 310mOhm Max
- Features :
- Frequency - Self Resonant :
- 3.9MHz
- Height - Seated (Max) :
- 0.413" (10.50mm)
- Inductance :
- 180 µH
- Inductance Frequency - Test :
- 1 kHz
- Material - Core :
- Ferrite
- Mounting Type :
- Through Hole
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 105°C
- Package / Case :
- Radial, Vertical Cylinder, 4 Leads (Open)
- Product Status :
- Active
- Q @ Freq :
- 25 @ 796kHz
- Ratings :
- Shielding :
- Unshielded
- Size / Dimension :
- 0.394" Dia (10.00mm)
- Supplier Device Package :
- Tolerance :
- ±10%