8250-101K-RC
Номер детали производителя:
8250-101K-RC
Производитель/бренд:
Bourns, Inc.
Часть описания:
FIXED IND 100UH 322MA 2.28OHM TH
Производитель :
Bourns, Inc.
Категория продукта :
Фиксированные катушки индуктивности
Current - Saturation (Isat) :
120mA
Current Rating (Amps) :
322 mA
DC Resistance (DCR) :
2.28Ohm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
12MHz
Height - Seated (Max) :
Inductance :
100 µH
Inductance Frequency - Test :
2.5 MHz
Material - Core :
Ferrite
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-55°C ~ 105°C
Package / Case :
Axial
Product Status :
Active
Q @ Freq :
65 @ 2.5MHz
Ratings :
Shielding :
Shielded
Size / Dimension :
0.164" Dia x 0.450" L (4.17mm x 11.43mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±10%
Type :
Drum Core, Wirewound
Международная доставка, вовремя,   каждый раз.
Товары, связанные с производителем
    FUSE BOLT MNT 800VAC 800VDC 225A
    FUSE BOLT MNT 800VAC 800VDC 400A
    FUSE BOLT MNT 800VAC 800VDC 250A
    FUSE TH 500VAC 125VDC 40A
Каталог сопутствующих товаров
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 3.3UH 1.5A 70 MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 4.7UH 1.7A 70 MOHM SMD