RC1117M285
- Номер детали производителя:
- RC1117M285
- Производитель/бренд:
- onsemi
- Часть описания:
- IC REG LINEAR 2.85V 1A TO263-3
- Производитель :
- onsemi
- Current - Output :
- 1A
- Operating Temperature :
- 0°C ~ 125°C
- Package / Case :
- TO-263-4, D²Pak (3 Leads + Tab), TO-263AA
- Product Status :
- Obsolete
- Protection Features :
- Over Current, Over Temperature
- PSRR :
- 72dB (120Hz)
- Supplier Device Package :
- TO-263-3
- Voltage - Input (Max) :
- 7.5V
- Voltage - Output (Max) :
- Voltage - Output (Min/Fixed) :
- 2.85V
- Voltage Dropout (Max) :
- 1.2V @ 1A