P271-DP41R10K
- Номер детали производителя:
- P271-DP41R10K
- Производитель/бренд:
- TT Electronics / BI Technologies
- Часть описания:
- POT 10K OHM 2W PLASTIC LINEAR
- Производитель :
- Категория продукта :
- Поворотные потенциометры, реостаты
- Actuator Diameter :
- 0.250" (6.35mm)
- Actuator Length :
- 2.000" (50.80mm)
- Actuator Type :
- Round
- Adjustment Type :
- User Defined
- Built in Switch :
- None
- Bushing Thread :
- 3/8-32
- Features :
- Mounting Type :
- Panel Mount
- Number of Gangs :
- 1
- Number of Turns :
- 1
- Power (Watts) :
- 2W
- Product Status :
- Active
- Resistance (Ohms) :
- 10k
- Resistive Material :
- Conductive Plastic
- Rotation :
- 312°
- Taper :
- Linear
- Temperature Coefficient :
- Termination Style :
- Solder Lug
- Tolerance :
- ±10%