535B1101JC
Номер детали производителя:
535B1101JC
Производитель/бренд:
Vishay / Spectrol
Часть описания:
POT 100 OHM 1.5W WIREWOUND LIN
Производитель :
Vishay / Spectrol
Категория продукта :
Поворотные потенциометры, реостаты
Actuator Diameter :
0.2497" (6.34mm)
Actuator Length :
0.812" (20.63mm)
Actuator Type :
Slotted
Adjustment Type :
User Defined
Built in Switch :
None
Bushing Thread :
3/8-32
Features :
Mounting Type :
Panel Mount
Number of Gangs :
1
Number of Turns :
5
Power (Watts) :
1.5W
Product Status :
Active
Resistance (Ohms) :
100
Resistive Material :
Wirewound
Rotation :
Taper :
Linear
Temperature Coefficient :
20ppm/°C
Termination Style :
Solder Lug
Tolerance :
±5%