RV6LAYSA102A
Номер детали производителя:
RV6LAYSA102A
Производитель/бренд:
Precision Electronics Corporation
Часть описания:
POT 1K OHM 1/2W CARBON LINEAR
Состояние запаса:
322
Производитель :
Категория продукта :
Поворотные потенциометры, реостаты
Actuator Diameter :
0.125" (3.18mm)
Actuator Length :
0.625" (15.88mm)
Actuator Type :
Slotted
Adjustment Type :
User Defined
Built in Switch :
None
Bushing Thread :
1/4-32
Features :
Mounting Type :
Panel Mount
Number of Gangs :
1
Number of Turns :
1
Power (Watts) :
0.5W, 1/2W
Product Status :
Active
Resistance (Ohms) :
1k
Resistive Material :
Carbon
Rotation :
295°
Taper :
Linear
Temperature Coefficient :
Termination Style :
Solder Lug
Tolerance :
±10%
Международная доставка, вовремя,   каждый раз.
Товары, связанные с производителем
    LOCK WASHER
    MOUNTING NUT
    LOCKING NUT
    LOCK NUT 1/4-32
    POT 25K OHM 1/2W CARBON LINEAR