APTM100DA18T1G
Номер детали производителя:
APTM100DA18T1G
Производитель/бренд:
Microsemi
Часть описания:
MOSFET N-CH 1000V 40A SP1
Производитель :
Microsemi
Категория продукта :
Одиночные полевые транзисторы, МОП-транзисторы
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C :
40A (Tc)
Drain to Source Voltage (Vdss) :
1000 V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) :
10V
FET Feature :
FET Type :
N-Channel
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs :
570 nC @ 10 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds :
14800 pF @ 25 V
Operating Temperature :
-40°C ~ 150°C (TJ)
Package / Case :
SP1
Power Dissipation (Max) :
657W (Tc)
Product Status :
Obsolete
Rds On (Max) @ Id, Vgs :
216mOhm @ 33A, 10V
Supplier Device Package :
SP1
Technology :
MOSFET (Metal Oxide)
Vgs (Max) :
±30V
Vgs(th) (Max) @ Id :
5V @ 2.5mA