APTM100A40FT1G
Номер детали производителя:
APTM100A40FT1G
Производитель/бренд:
Microsemi
Часть описания:
MOSFET 2N-CH 1000V 21A SP1
Производитель :
Microsemi
Категория продукта :
FET, МОП-транзисторы
Configuration :
2 N-Channel (Half Bridge)
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C :
21A
Drain to Source Voltage (Vdss) :
1000V (1kV)
FET Feature :
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs :
305nC @ 10V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds :
7868pF @ 25V
Mounting Type :
Chassis Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 150°C (TJ)
Package / Case :
SP1
Power - Max :
390W
Product Status :
Obsolete
Rds On (Max) @ Id, Vgs :
480mOhm @ 18A, 10V
Supplier Device Package :
SP1
Technology :
MOSFET (Metal Oxide)
Vgs(th) (Max) @ Id :
5V @ 2.5mA