APTM100A13SG
Номер детали производителя:
APTM100A13SG
Производитель/бренд:
Microchip Technology
Часть описания:
MOSFET 2N-CH 1000V 65A SP6
Производитель :
Microchip Technology
Категория продукта :
FET, МОП-транзисторы
Configuration :
2 N-Channel (Half Bridge)
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C :
65A
Drain to Source Voltage (Vdss) :
1000V (1kV)
FET Feature :
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs :
562nC @ 10V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds :
15200pF @ 25V
Mounting Type :
Chassis Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 150°C (TJ)
Package / Case :
SP6
Power - Max :
1250W
Product Status :
Active
Rds On (Max) @ Id, Vgs :
156mOhm @ 32.5A, 10V
Supplier Device Package :
SP6
Technology :
MOSFET (Metal Oxide)
Vgs(th) (Max) @ Id :
5V @ 6mA