MTC100-BF1-P23
Номер детали производителя:
MTC100-BF1-P23
Производитель/бренд:
TE Connectivity Aerospace Defense and Marine
Часть описания:
CONN HEADER R/A 20POS 2.54MM
Производитель :
Категория продукта :
Заголовки, мужские контакты
Connector Type :
Receptacle
Contact Finish - Mating :
Gold
Contact Finish - Post :
Contact Finish Thickness - Mating :
Contact Length - Mating :
Contact Length - Post :
Contact Material :
Copper Alloy
Contact Shape :
Rectangular
Contact Type :
Male Pin
Current Rating (Amps) :
Varies by Wire Gauge
Fastening Type :
Threaded
Features :
Dust Cap, Mounting Flange, Mounting Hardware
Ingress Protection :
Insulation Color :
Black
Insulation Height :
0.591" (15.00mm)
Insulation Material :
Aluminum Alloy
Material Flammability Rating :
UL94 V-0
Mounting Type :
Panel Mount, Through Hole, Right Angle
Number of Positions :
20
Number of Positions Loaded :
All
Number of Rows :
2
Operating Temperature :
-65°C ~ 125°C
Overall Contact Length :
Pitch - Mating :
0.100" (2.54mm)
Product Status :
Active
Row Spacing - Mating :
0.100" (2.54mm)
Shrouding :
Shrouded - 4 Wall
Style :
Board to Cable/Wire
Termination :
Solder
Voltage Rating :
Международная доставка, вовремя,   каждый раз.
Товары, связанные с производителем
    SIGNAL MODULE 24 POS
    PCB MULTI-GIG T1 1" PW LG CHMF
    MULTIGIG RT T2 .8" BP H-LFT
    SIGNAL MODULE SOLDER
    CONN EDGE DUAL FMALE 86POS 0.156