PXC21SAAN
Номер детали производителя:
PXC21SAAN
Производитель/бренд:
Sullins Connector Solutions
Часть описания:
CONN HEADER VERT 21POS 2.54MM
Производитель :
Sullins Connector Solutions
Категория продукта :
Заголовки, мужские контакты
Connector Type :
Header
Contact Finish - Mating :
Gold
Contact Finish - Post :
Tin
Contact Finish Thickness - Mating :
30.0µin (0.76µm)
Contact Length - Mating :
0.230" (5.84mm)
Contact Length - Post :
0.120" (3.05mm)
Contact Material :
Copper Alloy
Contact Shape :
Square
Contact Type :
Male Pin
Current Rating (Amps) :
3A
Fastening Type :
Push-Pull
Features :
Ingress Protection :
Insulation Color :
Black
Insulation Height :
0.100" (2.54mm)
Insulation Material :
Thermoplastic, Polyester
Material Flammability Rating :
UL94 V-0
Mounting Type :
Through Hole
Number of Positions :
21
Number of Positions Loaded :
All
Number of Rows :
1
Operating Temperature :
Overall Contact Length :
0.450" (11.43mm)
Pitch - Mating :
0.100" (2.54mm)
Product Status :
Obsolete
Row Spacing - Mating :
Shrouding :
Unshrouded
Style :
Board to Board or Cable
Termination :
Solder
Voltage Rating :
Международная доставка, вовремя,   каждый раз.
Товары, связанные с производителем
    CONN EDGE DUAL FMALE 44POS 0.156
    CONN EDGE DUAL FMALE 30POS 0.156
    CONN EDGE DUAL FMALE 86POS 0.156