TCFGA0J685M8R
Номер детали производителя:
TCFGA0J685M8R
Производитель/бренд:
ROHM Semiconductor
Часть описания:
CAP TANT 6.8UF 20% 6.3V 1206
Производитель :
ROHM Semiconductor
Категория продукта :
Танталовые конденсаторы
Capacitance :
6.8 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
Failure Rate :
Features :
Fail Safe with Built-in Fuse
Height - Seated (Max) :
0.071" (1.80mm)
Lead Spacing :
Lifetime @ Temp. :
Manufacturer Size Code :
A
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Product Status :
Obsolete
Ratings :
Size / Dimension :
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance :
±20%
Type :
Molded
Voltage - Rated :
6.3 V