CC2A060680
Номер детали производителя:
CC2A060680
Производитель/бренд:
Quantic Evans
Часть описания:
Wet Tantalum
Производитель :
Quantic Evans
Категория продукта :
Танталовые конденсаторы
Capacitance :
68 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
2.8Ohm
Failure Rate :
Features :
Wet Tantalum
Height - Seated (Max) :
Lead Spacing :
Lifetime @ Temp. :
2000 Hrs @ 85°C
Manufacturer Size Code :
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
Axial
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.188" Dia x 0.453" L (4.78mm x 11.51mm)
Tolerance :
±20%
Type :
Hermetically Sealed
Voltage - Rated :
60 V