TCN4158M006R0055
Номер детали производителя:
TCN4158M006R0055
Производитель/бренд:
KYOCERA AVX
Часть описания:
CAP TANT POLY 1500UF 6.3V 2924
Производитель :
KYOCERA AVX
Категория продукта :
Тантал - полимерные конденсаторы
Capacitance :
1500 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
55mOhm @ 100kHz
Features :
General Purpose
Height - Seated (Max) :
0.079" (2.00mm)
Lead Spacing :
Lifetime @ Temp. :
2000 Hrs @ 85°C
Manufacturer Size Code :
4
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 85°C
Package / Case :
2924 (7361 Metric)
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.287" L x 0.240" W (7.30mm x 6.10mm)
Tolerance :
±20%
Type :
Molded
Voltage - Rated :
6.3 V