205PMB122KN
Номер детали производителя:
205PMB122KN
Производитель/бренд:
Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Часть описания:
CAP FILM 2UF 10% 1.2KVDC CHAS MT
Производитель :
Категория продукта :
Пленочные конденсаторы
Applications :
DC Link, DC Filtering; High Frequency, Switching; Snubber
Capacitance :
2 µF
Dielectric Material :
Polypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance) :
2.4 mOhms
Features :
Height - Seated (Max) :
1.772" (45.00mm)
Lead Spacing :
Mounting Type :
Chassis Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package / Case :
Rectangular Box
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
2.264" L x 1.181" W (57.50mm x 30.00mm)
Termination :
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
630V
Voltage Rating - DC :
1200V (1.2kV)
Международная доставка, вовремя,   каждый раз.
Товары, связанные с производителем
    BATT LITH 3.7V 85MAH COIN 20.0MM
    BATTERY LITHIUM 3.7V COIN 24.5MM
    BATTERY LITHIUM 3.7V COIN 20.0MM
Часть Производитель Запас Описание
205P1 Switchcraft / Conxall 19 CBL 5POS MALE TO WIRE 3.28'
205P2 Switchcraft / Conxall 10 CBL 5POS MALE TO WIRE 6.56'
205P4 Switchcraft / Conxall 9,920 CBL 5POS MALE TO WIRE 13.12'