205PHB400K2H
Номер детали производителя:
205PHB400K2H
Производитель/бренд:
Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Часть описания:
CAP FILM 2UF 10% 400VDC RADIAL
Производитель :
Категория продукта :
Пленочные конденсаторы
Applications :
High Frequency, Switching
Capacitance :
2 µF
Dielectric Material :
Polypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance) :
4.7 mOhms
Features :
Height - Seated (Max) :
0.965" (24.50mm)
Lead Spacing :
1.083" (27.50mm)
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-40°C ~ 100°C
Package / Case :
Radial
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
1.260" L x 0.591" W (32.00mm x 15.00mm)
Termination :
PC Pins
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
275V
Voltage Rating - DC :
400V
Международная доставка, вовремя,   каждый раз.
Товары, связанные с производителем
    BATT LITH 3.7V 85MAH COIN 20.0MM
    BATTERY LITHIUM 3.7V COIN 24.5MM
    BATTERY LITHIUM 3.7V COIN 20.0MM
Каталог сопутствующих товаров
Сопутствующие товары
Часть Производитель Запас Описание
205P1 Switchcraft / Conxall 19 CBL 5POS MALE TO WIRE 3.28'
205P2 Switchcraft / Conxall 10 CBL 5POS MALE TO WIRE 6.56'
205P4 Switchcraft / Conxall 9,920 CBL 5POS MALE TO WIRE 13.12'