B72310S0511K101
Номер детали производителя:
B72310S0511K101
Производитель/бренд:
EPCOS (TDK)
Часть описания:
10MM, 570VAC, 10%, COMPACT SERIE
Производитель :
EPCOS (TDK)
Категория продукта :
Варисторы, MOV
Capacitance @ Frequency :
140 pF @ 1 kHz
Current - Surge :
2.5 kA
Energy :
55J
Features :
Maximum AC Volts :
510 V
Maximum DC Volts :
670 V
Mounting Type :
Through Hole
Number of Circuits :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C (TA)
Package / Case :
Disc 10mm
Product Status :
Active
Varistor Voltage (Max) :
902 V
Varistor Voltage (Min) :
738 V
Varistor Voltage (Typ) :
820 V