B72314P2141K101
Номер детали производителя:
B72314P2141K101
Производитель/бренд:
EPCOS (TDK)
Часть описания:
14MM, 140VAC, 10%, ADVANCED MP C
Производитель :
EPCOS (TDK)
Категория продукта :
Варисторы, MOV
Capacitance @ Frequency :
1000 pF @ 1 kHz
Current - Surge :
6 kA
Energy :
65J
Features :
Maximum AC Volts :
140 V
Maximum DC Volts :
180 V
Mounting Type :
Through Hole
Number of Circuits :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C (TA)
Package / Case :
Disc 14mm
Product Status :
Active
Varistor Voltage (Max) :
242 V
Varistor Voltage (Min) :
198 V
Varistor Voltage (Typ) :
220 V