B72307S0131K101
Номер детали производителя:
B72307S0131K101
Производитель/бренд:
EPCOS (TDK)
Часть описания:
7MM, 130VAC, 10%, COMPACT SERIES
Производитель :
EPCOS (TDK)
Категория продукта :
Варисторы, MOV
Capacitance @ Frequency :
245 pF @ 1 kHz
Current - Surge :
1.2 kA
Energy :
9.5J
Features :
Maximum AC Volts :
130 V
Maximum DC Volts :
170 V
Mounting Type :
Through Hole
Number of Circuits :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C (TA)
Package / Case :
Disc 7mm
Product Status :
Active
Varistor Voltage (Max) :
225.5 V
Varistor Voltage (Min) :
184.5 V
Varistor Voltage (Typ) :
205 V