CWR29FC157JCXC
Номер детали производителя:
CWR29FC157JCXC
Производитель/бренд:
KYOCERA AVX
Часть описания:
CAP TANT 150UF 5% 10V 2721
Производитель :
KYOCERA AVX
Категория продукта :
Танталовые конденсаторы
Capacitance :
150 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
65mOhm
Failure Rate :
C (0.01%)
Features :
High Reliability
Height - Seated (Max) :
0.108" (2.74mm)
Lead Spacing :
Lifetime @ Temp. :
Manufacturer Size Code :
X
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
2721 (6954 Metric)
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.273" L x 0.213" W (6.93mm x 5.41mm)
Tolerance :
±5%
Type :
Molded
Voltage - Rated :
10 V