P007-002-15D
Номер детали производителя:
P007-002-15D
Производитель/бренд:
Tripp Lite by Eaton
Часть описания:
DESKTOP COMPUTER POWER CORD, RIG
Состояние запаса:
826
Производитель :
Tripp Lite by Eaton
Категория продукта :
Силовые, линейные кабели и удлинители
1st Connector :
NEMA 5-15P, Right Angle
2nd Connector :
IEC 320-C13
Approval Agency Marking :
cUL, UL
Approved Countries :
Canada, United States
Color :
Black
Cord Type :
SJT
Current Rating (Amps) :
15A
Features :
Length :
2.00' (609.6mm)
Number of Conductors :
3
Operating Temperature :
-20°C ~ 60°C
Product Status :
Active
Shielding :
Unshielded
Style :
Male Pins (Blades) to Female Sockets (Slots)
Voltage Rating :
125VAC
Wire Gauge :
14 AWG