105K500CS6G-FA
- Номер детали производителя:
- 105K500CS6G-FA
- Производитель/бренд:
- Quantic™ Paktron
- Часть описания:
- CAPACITOR MLP 1UF 500V SMD
- Состояние запаса:
- 614
- Производитель :
- Quantic™ Paktron
- Категория продукта :
- Пленочные конденсаторы
- Applications :
- EMI, RFI Suppression; High Pulse, DV/DT
- Capacitance :
- 1 µF
- Dielectric Material :
- Polyester, Metallized
- ESR (Equivalent Series Resistance) :
- 8 mOhms
- Features :
- Low ESR, High Temperature
- Height - Seated (Max) :
- 0.319" (8.10mm)
- Lead Spacing :
- 0.591" (15.00mm)
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Package / Case :
- 16-SMD, Gull Wing
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- Size / Dimension :
- 1.134" L x 0.701" W (28.80mm x 17.80mm)
- Termination :
- Gull Wing
- Tolerance :
- ±10%
- Voltage Rating - AC :
- 250V
- Voltage Rating - DC :
- 500V