105K250CS6G-FA
- Номер детали производителя:
- 105K250CS6G-FA
- Производитель/бренд:
- Cornell Dubilier Electronics
- Часть описания:
- CAP ARRAY 1UF 250V 6SMD
- Производитель :
- Cornell Dubilier Electronics
- Applications :
- DC Link, DC Filtering; High Frequency, Switching
- Capacitance :
- 1 µF
- Dielectric Material :
- Polymer, Metallized
- ESR (Equivalent Series Resistance) :
- 12 mOhms
- Features :
- Low ESR, Low ESL
- Height - Seated (Max) :
- 0.299" (7.60mm)
- Lead Spacing :
- 0.591" (15.00mm)
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Package / Case :
- 6-SMD, Gull Wing
- Termination :
- Gull Wing
- Tolerance :
- ±10%
- Voltage Rating - AC :
- Voltage Rating - DC :
- 250V