HCSM2818FT10L0
Номер детали производителя:
HCSM2818FT10L0
Производитель/бренд:
Stackpole Electronics, Inc.
Часть описания:
RES 0.01 OHM 1% 5W 2818
Производитель :
Stackpole Electronics, Inc.
Категория продукта :
Чип-резистор — для поверхностного монтажа
Composition :
Metal Element
Failure Rate :
Features :
Current Sense
Height - Seated (Max) :
0.075" (1.90mm)
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-55°C ~ 170°C
Package / Case :
Nonstandard
Power (Watts) :
5W
Product Status :
Active
Ratings :
Resistance :
10 mOhms
Size / Dimension :
0.280" L x 0.195" W (7.10mm x 4.95mm)
Supplier Device Package :
2818
Temperature Coefficient :
±75ppm/°C
Tolerance :
±1%