MCT06030C1001FP500
Номер детали производителя:
MCT06030C1001FP500
Производитель/бренд:
Vishay BC Components
Часть описания:
RES 1K OHM 1% 1/10W 0603
Производитель :
Vishay BC Components
Категория продукта :
Чип-резистор — для поверхностного монтажа
Composition :
Thin Film
Failure Rate :
Features :
Anti-Sulfur
Height - Seated (Max) :
0.022" (0.55mm)
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Power (Watts) :
0.1W, 1/10W
Product Status :
Active
Ratings :
Resistance :
1 kOhms
Size / Dimension :
0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Supplier Device Package :
0603
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±1%