MCT04N10B-TP
Номер детали производителя:
MCT04N10B-TP
Производитель/бренд:
Micro Commercial Components (MCC)
Часть описания:
N-CHANNEL MOSFET,SOT-223
Производитель :
Категория продукта :
Одиночные полевые транзисторы, МОП-транзисторы
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C :
4A
Drain to Source Voltage (Vdss) :
100 V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) :
4.5V, 10V
FET Feature :
FET Type :
N-Channel
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs :
22 nC @ 10 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds :
1143 pF @ 50 V
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Package / Case :
TO-261-4, TO-261AA
Power Dissipation (Max) :
1.25W
Product Status :
Active
Rds On (Max) @ Id, Vgs :
105mOhm @ 5A, 10V
Supplier Device Package :
SOT-223
Technology :
MOSFET (Metal Oxide)
Vgs (Max) :
±20V
Vgs(th) (Max) @ Id :
3V @ 250µA