MCT04N15-TP
Номер детали производителя:
MCT04N15-TP
Производитель/бренд:
Micro Commercial Components (MCC)
Часть описания:
Interface
Производитель :
Категория продукта :
Одиночные полевые транзисторы, МОП-транзисторы
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C :
4A
Drain to Source Voltage (Vdss) :
150 V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) :
10V
FET Feature :
FET Type :
N-Channel
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs :
19 nC @ 10 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds :
900 pF @ 25 V
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C
Package / Case :
TO-261-4, TO-261AA
Power Dissipation (Max) :
Product Status :
Active
Rds On (Max) @ Id, Vgs :
160mOhm @ 4A, 10V
Supplier Device Package :
SOT-223
Technology :
MOSFET (Metal Oxide)
Vgs (Max) :
±20V
Vgs(th) (Max) @ Id :
1.5V @ 250µA