SR2512FK-0710RL
Номер детали производителя:
SR2512FK-0710RL
Производитель/бренд:
YAGEO Group
Часть описания:
RES 10 OHM 1% 1W 2512
Производитель :
YAGEO Group
Категория продукта :
Чип-резистор — для поверхностного монтажа
Composition :
Thick Film
Failure Rate :
Features :
Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Height - Seated (Max) :
0.026" (0.65mm)
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Package / Case :
2512 (6432 Metric)
Power (Watts) :
1W
Product Status :
Active
Ratings :
AEC-Q200
Resistance :
10 Ohms
Size / Dimension :
0.250" L x 0.122" W (6.35mm x 3.10mm)
Supplier Device Package :
2512
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Tolerance :
±1%