SFY3-DC18V
Номер детали производителя:
SFY3-DC18V
Производитель/бренд:
Panasonic
Часть описания:
RELAY SAFETY 4PST 6A 18V
Производитель :
Panasonic
Категория продукта :
Реле безопасности
Coil Voltage :
18VDC
Contact Form :
4PST-3NO/1NC (3 Form A, 1 Form B)
Contact Material :
Silver Nickel (AgNi), Gold (Au)
Contact Rating (Current) :
6 A
Features :
Mounting Type :
Through Hole
Must Operate Voltage :
13.5 VDC
Must Release Voltage :
2.7 VDC
Operate Time :
20 ms
Operating Temperature :
-40°C ~ 70°C
Product Status :
Active
Release Time :
10 ms
Switching Voltage :
250VAC, 30VDC - Max