BB-MDR-40-5
Номер детали производителя:
BB-MDR-40-5
Часть описания:
AC/DC DIN RAIL SUPPLY 5V 40W
AC Voltage - Input :
85 ~ 264 VAC
Applications :
ITE (Commercial)
Approval Agency :
CB, CE, cULus, TUVgs
Current - Output (Max) :
6A
Efficiency :
78%
Features :
Adjustable Output, Universal Input
Input Type :
AC
Operating Temperature :
-20°C ~ 70°C (With Derating)
Power (Watts) :
40W
Product Status :
Obsolete
Size / Dimension :
3.94" L x 1.57" W x 3.54" H (100.0mm x 40mm x 90.0mm)
Standard Number :
Voltage - Isolation :
3 kV
Voltage - Output 1 :
5V
  • TRACO Power
    AC/DC DIN RAIL SUPPLY 24V 180W
  • Altech Corporation
    AC/DC DIN RAIL SUPPLY 24V 240W
  • PULS
    AC/DC DIN RAIL SUPPLY +/-12V 36W
  • Delta Electronics / Fans
    AC/DC DIN RAIL SUPPLY 24V 480W
  • Bel Power Solutions
    AC/DC DIN RAIL SUPPLY 12V 240W