BB-MDR-10-5
Номер детали производителя:
BB-MDR-10-5
Часть описания:
AC/DC DIN RAIL SUPPLY 5V 10W
AC Voltage - Input :
85 ~ 264 VAC
Applications :
Industrial, ITE (Commercial)
Approval Agency :
CB, CE, cULus, TUV
Current - Output (Max) :
2A
DC Voltage - Input (Max) :
370V
DC Voltage - Input (Min) :
120V
Efficiency :
77%
Features :
Universal Input
Input Type :
AC or DC
Operating Temperature :
-20°C ~ 70°C (With Derating)
Power (Watts) :
10W
Product Status :
Not For New Designs
Size / Dimension :
3.94" L x 0.89" W x 3.54" H (100.0mm x 22.5mm x 90.0mm)
Standard Number :
508; 62368-1
Voltage - Isolation :
3 kV
Voltage - Output 1 :
5V
  • TRACO Power
    AC/DC DIN RAIL SUPPLY 24V 180W
  • Altech Corporation
    AC/DC DIN RAIL SUPPLY 24V 240W
  • PULS
    AC/DC DIN RAIL SUPPLY +/-12V 36W
  • Delta Electronics / Fans
    AC/DC DIN RAIL SUPPLY 24V 480W
  • Bel Power Solutions
    AC/DC DIN RAIL SUPPLY 12V 240W