PLS-041A-3PPI
Номер детали производителя:
PLS-041A-3PPI
Производитель/бренд:
PIC GmbH
Часть описания:
STANDARD LEVEL SENSOR
Состояние запаса:
687
Производитель :
PIC GmbH
Категория продукта :
Поплавковые датчики уровня
Current :
1 A
Material - Housing & Prism :
Polypropylene (PP)
Minimum Liquid Specific Gravity :
Mounting Type :
Panel Mount, M8 Thread
Operating Temperature :
-20°C ~ 80°C
Output Configuration :
SPST-NO
Output Type :
Switch
Product Status :
Active
Switch Actuation Level :
1.614" (41mm)
Type :
Liquid, Powder
Voltage Rating :
200V