S5-0R024J8
- Номер детали производителя:
- S5-0R024J8
- Производитель/бренд:
- Riedon
- Часть описания:
- RES 0.024 OHM 5% 4W 8230
- Производитель :
- Riedon
- Категория продукта :
- Чип-резистор — для поверхностного монтажа
- Composition :
- Wirewound
- Failure Rate :
- Features :
- Current Sense, Flame Proof, Moisture Resistant, Pulse Withstanding, Safety
- Height - Seated (Max) :
- 0.319" (8.10mm)
- Number of Terminations :
- 2
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 275°C
- Package / Case :
- 8230 J-Lead
- Power (Watts) :
- 4W
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- Resistance :
- 24 mOhms
- Size / Dimension :
- 0.819" L x 0.296" W (20.80mm x 7.50mm)
- Supplier Device Package :
- Temperature Coefficient :
- Tolerance :
- ±5%