ADA1000F-24-CF
Номер детали производителя:
ADA1000F-24-CF
Производитель/бренд:
Cosel
Часть описания:
AC/DC CONVERTER 24V 600W
Производитель :
Cosel
Категория продукта :
Преобразователи переменного тока в постоянный
Applications :
ITE (Commercial)
Approval Agency :
CE, CSA, cURus, TUV, UL
Current - Output 1 :
25 A
Current - Output 2 :
Current - Output 3 :
Current - Output 4 :
Current - Output 5 :
Current - Output 6 :
Efficiency :
88%
Features :
Adjustable Output, DC Input Capable, PFC, Standby Output, Universal Input
Mounting Type :
Chassis Mount
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-10°C ~ 71°C (With Derating)
Power (Watts) :
600W (1008W Forced Air)
Product Status :
Active
Size / Dimension :
11.02" L x 5.00" W x 2.95" H (280.0mm x 127.0mm x 75.0mm)
Standard Number :
60950-1; 62368-1
Type :
Enclosed, Conformal Coated
Voltage - Input :
85 ~ 264 VAC
Voltage - Isolation :
3 kV
Voltage - Output 1 :
24V