P2TC0402D1002LNTA
Номер детали производителя:
P2TC0402D1002LNTA
Производитель/бренд:
Vishay / Sfernice
Часть описания:
P2TC0402 2PPM/C 10K 0,01% N TA
Состояние запаса:
22
Производитель :
Vishay / Sfernice
Категория продукта :
Чип-резистор — для поверхностного монтажа
Composition :
Thin Film
Failure Rate :
Features :
Anti-Sulfur, Moisture Resistant
Height - Seated (Max) :
0.025" (0.63mm)
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Power (Watts) :
0.063W, 1/16W
Product Status :
Active
Ratings :
Resistance :
10 kOhms
Size / Dimension :
0.039" L x 0.024" W (1.00mm x 0.60mm)
Supplier Device Package :
0402
Temperature Coefficient :
±2ppm/°C
Tolerance :
±0.01%