ERA-S15J822V
Номер детали производителя:
ERA-S15J822V
Производитель/бренд:
Panasonic
Часть описания:
RES TEMP SENS 8.2K OHM 5% 1/10W
Состояние запаса:
674
Производитель :
Panasonic
Категория продукта :
Специализированные резисторы
Applications :
Temperature Correction Circuits
Composition :
Metal Film
Impedance :
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Power (Watts) :
0.1W, 1/10W
Product Status :
Obsolete
Resistance :
8.2 kOhms
Temperature Coefficient :
1500ppm/°C
Tolerance :
±5%