ERA-14EB104U
Номер детали производителя:
ERA-14EB104U
Производитель/бренд:
Panasonic
Часть описания:
RES SMD 100K OHM 0.1% 1/4W 1210
Производитель :
Panasonic
Категория продукта :
Чип-резистор — для поверхностного монтажа
Composition :
Thin Film
Failure Rate :
Features :
Height - Seated (Max) :
0.028" (0.70mm)
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
1210 (3225 Metric)
Power (Watts) :
0.25W, 1/4W
Product Status :
Obsolete
Ratings :
Resistance :
100 kOhms
Size / Dimension :
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Supplier Device Package :
1210
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±0.1%