HD160-112
Номер детали производителя:
HD160-112
Производитель/бренд:
Digital Power Corporation
Часть описания:
AC/DC CONVERTER 12V 160W
Состояние запаса:
101
Производитель :
Digital Power Corporation
Категория продукта :
Преобразователи переменного тока в постоянный
Applications :
ITE (Commercial), Medical
Approval Agency :
CE, CSA, NEMKO
Current - Output 1 :
13.3 A
Current - Output 2 :
Current - Output 3 :
Current - Output 4 :
Current - Output 5 :
Current - Output 6 :
Efficiency :
90%
Features :
Adjustable Output, PFC, Standby Output, Universal Input
Mounting Type :
Chassis Mount
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-20°C ~ 70°C (With Derating)
Power (Watts) :
160W
Product Status :
Active
Size / Dimension :
4.00" L x 2.00" W x 1.06" H (101.6mm x 50.8mm x 26.9mm)
Standard Number :
60601-1; 60950-1
Type :
Open Frame
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC, 170 ~ 370 VDC
Voltage - Isolation :
Voltage - Output 1 :
12V
Voltage - Output 2 :
Voltage - Output 3 :
Voltage - Output 4 :
Voltage - Output 5 :
Voltage - Output 6 :
Международная доставка, вовремя,   каждый раз.
Товары, связанные с производителем
    AC/DC CONVERTER
    AC/DC CONVERTER
    AC/DC CONVERTER 12V 250W